ОБСЄ допоможе Хмельницькій митниці у боротьбі з екологічними злочинами

За сприяння Організації з безпеки і співробітництва в Європі у Хмельницькому вперше відбувся міжнародний семінар щодо боротьби з екологічними правопорушеннями на кордоні.

Для участі у семінарі-практикумі приїхали митники з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Киргизстану, Молдови, Таджикистану та України, а також представники ОБСЄ України та Австрії. Тож закордонні гості, науковці та практики розглядали болючі питання забруднення екосфери та напрямки боротьби з екологічними злочинами.

Як зазначила представник ОБСЄ України Тамара Кутонова, неправомірні дії з небезпечними відходами порушують норми Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням та Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар. За статистикою, яка наводилась на семінарі, 124 фірми світу незаконно вивозять різний непотріб у 22 країни земної кулі. Як правило, це країни «третього світу» та країни з високим рівнем корупції. Прикро, але на територію України, зокрема, на Прикарпаття та Закарпаття також потрапляли небезпечні відходи, які були «скинуті» за корупційною схемою.

Наразі гострою проблемою є незаконне переміщення через кордон видів рідкісних та зникаючих видів дикої флори та фауни, (СІТЕС). Так, злочинні дії «любителів» екзотики за останні роки призвели до знищення десятків і сотень видів флори та фауни на земній кулі. За словами представника ОБСЄ Австрії Леоніда Калачника, важливість проведення зазначеного семінару полягає у вивченні та вдосконаленні співробітництва між країнами-учасниками у боротьбі з екозлочинами. Передусім це налагодження співпраці митних органів усіх країн у ході проведення митного контролю та митного оформлення зазначених ресурсів щодо виявлення контрафактних товарів, об'єктів контрабанди, недопущення ухилення від сплати митних платежів, чіткого аналізу митних ризиків. Примітно, що співорганізатором заходу став Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Державної фіскальної служби, який має чимало напрацювань у протидії злочинам проти довкілля. Це єдиний в Україні заклад з підвищення рівня кваліфікації працівників митниць та потужною кінологічною службою.

 

Сьогодні досвідчені кінологи Департаменту тренують кінологічні команди митниць для виявлення контрабанди наркотичних засобів, зброї та боєприпасів, валюти, а також об'єктів СІТЕС під час переміщення товарів через митний кордон України. Чотирилапі стражі закону є незамінними помічниками митників у ході проведення досконалого митного огляду вантажів. На думку учасників заходу, дана такий міжнародний проект сприятиме поглибленому вивченню проблем скоєння та упередження екологічних злочинів, а також обміну інформацією різних країн у протидії з екологічними злочинцями.

 

http://www.odtrk.km.ua/news/inform/podatkova/28016-dobs-dopomozhe-mitnic

 

 

Немає коментарів:

Діяльність БЕР здійснюється виключно за рахунок власних ресурсів членів організації та її прихильників.
Доклад Специального докладчика по вопросу
о неблагоприятных последствиях незаконных перевозок
и захоронения токсичных и опасных продуктов и отходов
для осуществления прав человека г-на Окечукву Ибеану
(ПОЕЗДКА НА УКРАИНУ)
Доклад Специального докладчика по вопросу о неблагоприятных последствиях незаконных перевозок и захоронения токсичных и опасных продуктов и отходов для осуществления прав человека A/HRC/7/21/Add.2 от‚ 4.03.2008
Оффициальная публикация:
Русский
English