Дослідження: У світі процвітає торгівля токсичним електронним брухтом з ЄС

Лише третина електронних відходів у ЄС належним чином утилізується, свідчать дані дослідження, здійсненого під керівництвом Інтерполу. Натомість нелегальна торгівля токсичним брухтом приносить величезні прибутки.

Лише 3,3 мільйона тонн старих комп'ютерів та іншої електронної техніки з 9,5 мільйонів тонн, які щороку потрапляють у сміття в країнах Євросоюзу, належним чином утилізуються. Про це свідчать дані проведеного в ЄС дослідження, повідомляє у неділю, 30 серпня, агенція dpa.

 

Як зазначається, решту використаної техніки неправильно переробляють, розбирають на запчастини, викидають разом з побутовими відходами або ж експортують, наприклад, до таких країн Африки як Гана чи Нігерія, а також до Китаю. На експорт іде 1,5 мільйона тонн брухту, із яких 1,3 мільйона тонн - нелегально.

У цих регіонах, згідно з дослідженням, іноді накопичуються цілі гори високотоксичних старих комп'ютерів, холодильників, телевізорів тощо. Наслідками є проблеми навколишнього середовища, мільйонні збитки для національних економік та загроза для здоров'я людей, зазначають автори дослідження.

Причиною торгівлі брухтом електронного обладнання є цінні матеріали та компоненти, які містяться у пристроях. За словами координатора проекту Інтерполу Девіда Хіггінса, торгівля електронними відходами є "дуже прибутковою діяльністю з дуже низьким ризиком бути викритою", наводить його слова Spiegel Online. Крім того, виробники та переробні підприємства завдяки нелегальній торгівлі таким брухтом заощаджують до 600 мільйонів євро на рік.

Дослідження проводилося протягом двох років кількома організаціями, у тому числі двома установами ООН, під керівництвом Інтерполу за фінансування Євросоюзу.

 

·         Дата 30.08.2015

·         Автор Наталія Мехед

·         Теми Європейський Союз (ЄС, Євросоюз)

·         Ключові слова відходи, утилізація, брухт, електронне обладнання, електроніка, ЄС, дослідження, Інтерпол

·         Поділитись Відправити Facebook Twitter Google+ інші…

·         Зворотній зв'язок: Пишіть нам

·         Роздрукувати Роздрукувати сторінку

·         Постійне посилання http://dw.com/p/1GO1p

 

Немає коментарів:

Діяльність БЕР здійснюється виключно за рахунок власних ресурсів членів організації та її прихильників.
Доклад Специального докладчика по вопросу
о неблагоприятных последствиях незаконных перевозок
и захоронения токсичных и опасных продуктов и отходов
для осуществления прав человека г-на Окечукву Ибеану
(ПОЕЗДКА НА УКРАИНУ)
Доклад Специального докладчика по вопросу о неблагоприятных последствиях незаконных перевозок и захоронения токсичных и опасных продуктов и отходов для осуществления прав человека A/HRC/7/21/Add.2 от‚ 4.03.2008
Оффициальная публикация:
Русский
English