У Малайзії знайшли велетенську партію токсичних відходів, які потайки привезли з Румунії та «забули» в порту

Авор:
Дмитро Мирончук
Дата:
19 липня 2020

В Малайзії знайшли понад сотню контейнерів з токсичними відходами металургійної промисловості, які прибули з Румунії. Екологічно небезпечний вантаж незаконно провезли та «забули» в порту біля кордону з Сінгапуром.

Про це повідомляє Reuters.

В останні роки Малайзія стала одним із найбільших у світі імпортерів пластикових відходів після того, як ними припинив займатися Китай. До країни відходи доставляють зокрема й незаконно, і уряд намагається повернути такий вантаж додому.

Цього разу в порту західної частини цієї азійської країни, розділеної на дві частини Південно-Китайським морем, виявили 1,8 тис. тонн токсичних відходів металургійної промисловості, що містять небезпечні для довкілля цинк, кадмій та свинець.

Міністерство довкілля заявило, що ця знахідка — одна з найбільших за всю історію країни. Згідно з Базельською конвенцією 

Базельська конвенція про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням — міжнародний договір 1989 року, мета якого скоротити транскордонне переміщення небезпечних і інших відходів до мінімуму і запобігти неконтрольованій утилізації небезпечних відходів у країнах, що розвиваються.
, відходи даного типу вважаються токсичними і заборонені до неконтрольованого переміщення між країнами.

Наразі уряд позвався до Інтерполу та звернувся до Румунії, щоб зʼясувати, яким чином цей небезпечний вантаж міг проникнути в малайзійський порт.

Автор:
Дмитро Мирончук




Немає коментарів:

Діяльність БЕР здійснюється виключно за рахунок власних ресурсів членів організації та її прихильників.
Доклад Специального докладчика по вопросу
о неблагоприятных последствиях незаконных перевозок
и захоронения токсичных и опасных продуктов и отходов
для осуществления прав человека г-на Окечукву Ибеану
(ПОЕЗДКА НА УКРАИНУ)
Доклад Специального докладчика по вопросу о неблагоприятных последствиях незаконных перевозок и захоронения токсичных и опасных продуктов и отходов для осуществления прав человека A/HRC/7/21/Add.2 от‚ 4.03.2008
Оффициальная публикация:
Русский
English