У сусідній Румунії з’явився новий вид контрабанди – шкідливими промисловими відходами

У сусідній Румунії з'явився новий вид контрабанди – шкідливими промисловими відходами
 Тра 16, 2021

Сусідню Румунію практично засипають промисловими відходами, які намагаються провезти контрабандою, без відповідних документів, з території інших європейських країн. За останні дні контейнери з небезпечними відходами затримують на кордоні практично щодня.

Так 12 травня у порту Констанца затримали 30 контейнерів з відходами, що прибули з Німеччини. Вони були призначені для компанії, яка здійснює імпортну діяльність в Румунії.

Після перевірки було встановлено, що задекларовані дані, подані до митного органу, не відповідають дійсності. Насправді імпортовані "товари", що складаються з відходів (суміші металу та паперу, текстилю, гуми, дерева, батарей та шматків азбесту) у кількість близько 600 тонн не можна ввозити на румунську територію. Відповідно видано заборону на ввезення шкідливих відходів виробництва.

14 травня було затримано вантажівку на КПП "Джурджу" з 10 тоннами скловідходів, незаконно перевезених з Греції. Водій не міг пред'явити відповідні документи. Відповідно виникли підозри щодо законності вищезазначеного транспорту. Контролюючі органи заборонили ввозити ці відходи до Румунії.

Також цього дня на прикордонний пункт "Вама Вече" прибуло одразу п'ять вантажних автомобілів, що прибули з Болгарії. В них виявили приблизно 150 тонн металевих відходів.

Оскільки у прикордонників разом із працівниками екологічної охорони виникли підозри щодо невідповідності документів, що супроводжують товари, вони здійснили ретельний контроль транспортних засобів. Було встановлено, що вантаж не відповідає екологічним нормам, вантажівкам заборонили в'їзд на румунську територію, він підлягає поверненню до Болгарії.

Подібні випадки за останні місяці не рідкість. Очевидно, що підприємливі ділки домовляються з компаніями, які мають утилізувати шкідливі відходи в інших країнах і пропонують перевезти їх до Румунії. Це значно дешевше, ніж послуги з утилізації, наприклад, у Німеччині.

Нагадаємо, що у 2007 році закарпатська прокуратура встановила, що на Закарпаття із Угорщини протягом 6 років під виглядом сировини приватна фірма ввезла понад 1500 тонн небезпечних відходів – так званий "премікс", переважно суміш пластику з важкими металами. Ще понад 400 тонн було вивезено за межі Закарпаття – в Івано-Франківську, Львівську та Київську області.

Вивезення цих відходів із Закарпаття на вимогу мешканців та громадських організації на утилізацію в Польщу коштувало нашій державі кілька мільйонів доларів. Справа перебувала на контролі в Генеральній прокуратурі, головних фігурантів справи досі не виявлено і не покарано.

У 2014 році на околиці Берегова було знову виявлена суміш, що дуже нагадує сумнозвісний "премікс".


Mukachevo.net

Немає коментарів:

Діяльність БЕР здійснюється виключно за рахунок власних ресурсів членів організації та її прихильників.
Доклад Специального докладчика по вопросу
о неблагоприятных последствиях незаконных перевозок
и захоронения токсичных и опасных продуктов и отходов
для осуществления прав человека г-на Окечукву Ибеану
(ПОЕЗДКА НА УКРАИНУ)
Доклад Специального докладчика по вопросу о неблагоприятных последствиях незаконных перевозок и захоронения токсичных и опасных продуктов и отходов для осуществления прав человека A/HRC/7/21/Add.2 от‚ 4.03.2008
Оффициальная публикация:
Русский
English